Dyskusja:Plik apps: Różnice pomiędzy wersjami

Z FluxboxPL.org

Skocz do: nawigacja, szukaj
m (Dyskusja:Funkcje pliku apps przeniesiono do Dyskusja:Plik apps: Przyjmowanie spójnej konwencji dla plików konfiguracyjnych.)
 
(Brak różnic)

Aktualna wersja na dzień 19:44, 15 maj 2008

Proszę o uwagi do howto, nie ma szerszego opisu pliku apps w manualu i dokumentacji, wiec liczę na Wasze spostrzeżenia odn opcji w nim zawartych. Spośród zamieszczonych opcji pliku apps nie dotarłem do znaczenia jednej [Deco] {TINY} - wg mnie działa tak samo jak [Deco] {TOOL}, wiec nie napisałem o niej ale może ktoś wie co ona zmienia...

Jeszcze jedno, gdyby ktos znal/wymyślił niekonwencjonalne, ciekawe zastosowania pliku apps proszę dać znać, można by zamieścić je w Przykładach.

--Endel 23:09, 6 kwi 2007 (CEST)

1.

Drugim sposobem zapisu właściwości okien aplikacji jest edycja pliku ~/.fluxbox/apps.
Przydałoby się jeszcze pare słów o tym, czy plik może być modyfikowany przy włączonym Fluxboksie i czy trzeba przeładowywac konfigurację, aby zmiany przyniosły skutek.

2.

[app] (title=.*Mozilla.*)
Wygląda mi to na standardowe wyrażenie regularne - w takim razie przydałoby się jeszcze wspomnieć, gdzie znajduje się ich opis (niby jest man regex ale konia z rzędem temu, kto znajdzie tam opis poszczególnych wyrażeń regularnych; już przydatniejszy będzie man perlre) oraz podać jakie wyrażenia Fluxbox obsługuje (lub te, których nie)

3.

trzecie uruchomi się już bez zadanych ustawień.
"Żadnych" czy "żądanych"?

4.

[Alpha] {1-255}
Przyznam, że nie wiem; ale w pliku init alpha może być z zakresu 0-255, wydaje mi się więc, że apps też powinien akceptować liczby z tego właśnie zakresu.

5.

Pozwoliłem również sobie na pewne drobne zmiany w stylistyce tekstu. --Minio 21:18, 13 kwi 2007 (CEST)



Dzięki za uwagi, pozwoliłem je sobie ponumerować.

ad1.Dodane.

ad2.Myślałem o tym ale szczerze mówiąc, jako ze w tekście i generalnie informacjach o pliku apps znajduje się tylko to jedno wyrażenie regularne (.*), nie uznałem za konieczne zgłębianie tego tematu. Ale dodałem informację, że to wyrażenie regularne.

Niech będzie i tak, zwłaszcza że badanie, jakie wyrażenia regularne Fluxbox przyjmuje a jakie nie musi być strasznie żmudnym zajęciem - nie dziwię sie, że nie chcesz się go podejmować ;) .
Ano żmudnym, ze względu na znikoma wiedzę autora na ten temat, jak również znikomą ilość informacji o "regular expression and fluxbox". Gdyby było inaczej to pierwsze można by uzupełnić tym drugim i coś sklecić ;) Może zostawmy to na następne howto... :) --Endel 13:16, 14 kwi 2007 (CEST)


ad3. Napisałem zadanych - od zadawać, jest ok.

Ach, tego nie wziąłem pod uwagę :) . Od razu uznałem, że brak jst znaku diakrytycznego.--Minio 22:14, 13 kwi 2007 (CEST)

ad4. Racja, poprawione.

ad5. Dzięki.

--Endel 21:59, 13 kwi 2007 (CEST)


Cytat:
sekcja "Zapamiętaj" menu okna (prawy przycisk na belce tytułowej okna)

lub na pasku ikon

Właściwie to na pasku tytułu/tytułowym, nie belce - http://www.idg.pl/slownik/termin_info.asp?id=48298 --Minio 20:20, 16 kwi 2007 (CEST)

poza tym uwag nie mam, pozwoliłem sobie dodać brakujące przecinki i polskie znaki oraz zmienić tagi w jednym miejscu na znaczniki wiki. --.azhag 18:56, 16 kwi 2007 (CEST)

dzieki Panowie, poprawione --Endel 14:16, 17 kwi 2007 (CEST)

Narzędzia osobiste