Dyskusja:Worker

Z FluxboxPL.org

Skocz do: nawigacja, szukaj
Uwaga.png
Uwaga! Tekst o Workerze jest niepełny. Brak nim wzmianki o jednej akcji - ang. raw-show. Jeżeli wiesz, jak można to zrozumiale przetłumaczyć na j. polski, napisz o tym niżej (proszę jednak nie usuwać tej uwagi).

W tekście jest wzmianka o komendzie "szukaj", nie pamiętam już czy chodzi o wbudowaną wyszukiwarkę plików, jeśli nie to chyba warto to uwzględnić.

Jest przecież napisane Wbudowane komendy (...) szukaj

ok, nie mam pojęcia czemu tego nie zauważyłem, zwracam honor :) --Rr9 17:35, 23 lip 2007 (CEST)

Tak jeszcze patrzę na listę zależności, nie za bardzo to rozdrobnione? Nigdy bym nie wpadł na to, że Worker potrzebuje np. xdpyinfo (ki diabeł?), jeszcze ktoś gotów tego szukać ręcznie;) Na stronie projektu stoi po prostu "requires only the X11 libraries",

Jak również jest napisane, wszystkie prócz pierwszego składają się na środowisko X11, czyli są wspomnianymi "X11 libraries".
Dawniejsze ebuildy Workera (na ich podstawie pisałem listę zależności, co również jest napisane) miały w zależnościach metapaczkę X11(-server chyba), która służyła do zainstalowania wszystkich tam wymienionych.

dodałbym jeszcze avfs (opcjonalnie - domyślnie włączone). --Rr9 15:26, 22 lip 2007 (CEST)

Dodane --Minio 16:59, 22 lip 2007 (CEST)Pozwoliłem sobie usunąć następującą linijkę:

"* Wykorzystywanie myszy ograniczone praktycznie do zaznaczania plików i klikania w przyciski"

Od niedawna dostępne jest proste menu, więc mysz już jednak do czegoś się tam przydaje i tym samym wspomniane ograniczenie używania myszy nieco zmalało. A jeśli autor miał na myśli podkreślenie faktu jako zalety, iż w workerze prawie wszystko można obsługiwać z klawiatury, to zgadzam się z tym, ale z małą uwagą odnośnie:

"możliwość dowolnego skonfigurowania skrótów klawiszowych dla komend (wywoływanych po wciśnięciu jednego lub dwóch, jeden po drugim, klawiszy), dzięki czemu może być sterowany wyłącznie przy pomocy klawiatury;"

Otóż są przynajmniej 2 (dla mnie niezrozumiałe) wyjątki jeśli chodzi o przypisanie skrótu klawiaturowego, tj. nie ma takiej możliwości: okno konfiguracji (trzeba kliknąć w "C") oraz przejście do następnego/poprzedniego "banku" przycisków (trzeba kliknąć na pasek). Proponuję zatem w cytowanym zdaniu przed "wyłącznie" dodać "prawie". Albo coś w tym stylu.

--Rr9 11:03, 9 kwi 2008 (CEST)


Panowie i Panie przecież to jest chyba co do przycisku skopiowany DirectoryOpus 4.x znany z Amigi. bobycob

Narzędzia osobiste